Światowa premiera nowych frezów N-POL na targach DREMA

Światowa premiera nowych frezów N-POL na targach DREMA

Firma N-POL cutting tools® wprowadza na rynek bardzo innowacyjne rozwiązanie w postaci gotowego zestawu frezów o nazwie rynkowej „V3D-XB”. Zestaw ten pokrywa zapotrzebowanie na frezy do obrabiarek CNC, którymi można wykonać najbardziej poszukiwane wzory paneli ściennych czy frontów kuchennych 3D. Dodatkowo wprowadza własne opracowania wzorów frezów, które nie tylko ułatwiają pracę, ale są bardzo ekonomiczne i wydajne.

„V3D-XB” to nowość firmy N-POL cutting tools®. Zestaw składa się z grupy sześciu wzorów, które klient może wybrać w zależności od zapotrzebowania w produkcji. W każdym z tych wzorów równocześnie można wybrać różne średnice narzędzi. Dzięki znanej już powłoce ochronnej X-tremeBlue® frezy te zyskują dodatkowo na wydajności i można je wielokrotnie ostrzyć.

Produkt w 100 proc. zgodny z zadanym profilem

N-POL cutting tools® to polska firma, która w przyszłym roku obchodzić będzie 30-lecie swej działalności. Posiada w ofercie trzy zastrzeżone wzory użytkowe na narzędzia V807XB; V809XB i V406XB oraz rozpoznawalną na całym świecie innowacyjną powłokę ochronną X-tremeBlue®. N-POL cutting tools® to nowoczesny zakład produkcyjny specjalizujący się w produkcji frezów z węglika spiekanego (VHM), który eksportuje swe produkty do ponad 50 krajów na całym świecie.

Zestaw frezów „V3D-XB” to nowa grupa narzędzi, produkowana z najlepszego gatunku węglika spiekanego.

Produkcja odbywa się na ultranowoczesnych maszynach CNC z pełną kontrolą wymiarową i konturową. W przypadku drobnej odchyłki od profilu maszyna wprowadza korektę toru szlifowania, aż do uzyskania zadanego profilu w tolerancji sięgającej do 0,002 mm. Gotowy produkt jest w 100 proc. zgodny z zadanym profilem.

Opracowane wzory frezów są tak dostosowane do potrzeb rynku, aby producenci paneli 3D ograniczali do minimum ilość operacji na maszynie.

Nowe frezy w dwóch rodzajach

Frezy profilowe są oferowane w dwóch wersjach. Pierwsza posiada przy wyjściu z materiału mały promień na ostrzu, co pozwala za jednym frezowaniem delikatnie złamać krawędź MDF, aby podczas lakierowania uzyskać lepszą jakość warstwy lakieru. Druga wersja to taki sam profil, ale bez promienia na wyjściu z materiału. Tą drugą wersją można dowolnie regulować głębokość frezowania.

W porównaniu do produkowanych na zamówienie frezów z PCD, klient otrzymuje już gotowy zestaw frezów, zamykający praktycznie całą paletę możliwości wzorów, co nie oznacza, że nie można dokonać modyfikacji pod indywidualne potrzeby klienta. Zestaw jest kilkukrotnie tańszy niż pojedyncze zamawiane frezy z PCD. Są to profesjonalne frezy do każdych warunków frezowania. Każdy z nich w zestawie może być wielokrotnie ostrzony, co przekłada się na ich ekonomię użytkowania.

Zestaw frezów „V3D-XB” jest obecnie najnowszą gamą produktów N-POL cutting tools® i przygotowany jest do sprzedaży na wszystkie rynki światowe jako gotowe rozwiązanie dla wielu klientów. Ich premiera odbędzie się na targach DREMA 2023, a później trafi do wszystkich partnerów handlowych na świecie. 

~kor