Dyrektor Lasów Państwowych już oficjalnie odwołany

Dyrektor Lasów Państwowych już oficjalnie odwołany

Dyrektor Lasów Państwowych Józef Kubica stracił swoje stanowisko. Do decyzji odniosła się minister klimatu Paulina Hennig-Kloska. “Dziś skutecznie został odwołany dotychczasowy Dyrektor Generalny LP Józef Kubica” – podała. Według wcześniejszych zapowiedzi premiera jego stanowisko ma zająć Witold Koss.

Wiele osób czekało na prawdziwą zmianę w polskich lasach. Wczoraj wstrzymaliśmy i ograniczyliśmy wycinki w pierwszych 10 lokalizacjach, dziś skutecznie został odwołany dotychczasowy Dyrektor Generalny LP Józef Kubica – napisała we wtorek minister klimatu Paulina Hennig-Kloska.

Do odwołania Józefa Kubicy ze stanowiska niezbędna była zgoda sejmiku wojewódzkiego. Artykuł 27 ustęp 2 ustawy o samorządzie województwa stwierdza, że “rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody sejmiku województwa, którego radny jest członkiem”. Kubica zasiada w radzie województwa śląskiego od 2015 roku. Kandydował z listy PiS, związany jest z Suwerenną Polską. Posiedzenie nadzwyczajne w sprawie jego odwołania zwołano we wtorek. – Józef Kubica z Solidarnej Polski nie będzie już szefem Lasów Państwowych. Sejmik wydał zgodę na jego odwołanie – ogłoszono na platformie X.

Józef Kubica nie będzie dłużej dyrektorem Lasów Państwowych

Donald Tusk podał jego zastępcę. W ubiegłym tygodniu premier Donald Tusk zapowiedział, że nowym dyrektorem Lasów Państwowych zostanie Witold Koss. – Pani minister Paulina Hennig-Kloska zdecydowała, że nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych będzie Witold Koss – leśnik z Zachodniopomorskiego, kiedyś dyrektor regionalny. Człowiek, który będzie do państwa dyspozycji, gdy wszystkie formalności będą dopełnione – przekazał premier podczas konferencji.

~kafal