Ecophon nabywa Träullit

Ecophon nabywa Träullit

Ecophon zawarł umowę na wyłączność nabycia wszystkich udziałów firmy Träullit, uzupełniając w ten sposób swoje portfolio w zakresie akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych.

Założona w 1946 roku w Ydre w Östergötland, firma Träullit jest jedynym producentem wełny drzewnej w Szwecji i ma silną pozycję sprzedażową na rynkach skandynawskich. Jako surowiec firma wykorzystuje lokalnie uprawiane drewno w promieniu 50 km od zakładu.

Wełna drzewna ma wiele zalet jako rozwiązanie sufitu akustycznego. Unikalna kompozycja rozwiązań Träullit, wykorzystująca świerk szwedzki, łączy w sobie walory akustyczne z ciepłym designem drewna. To przejęcie uzupełnia kompleksową gamę rozwiązań Ecophon, promując zrównoważony komfort akustyczny, jednocześnie spełniając różne wymagania projektowe swoich rynków. Wykorzystując swoje kompetencje w zakresie badań i rozwoju, Ecophon zamierza dalej rozwijać ofertę wełny drzewnej pod kątem parametrów akustycznych i środowiskowych.

Träullit ma szwedzkie dziedzictwo, z którego może być dumny i cieszymy się, że możemy razem rozpocząć nową podróż, aby rozwijać tę ofertę. Integracja z Ecophon poszerzy obecną koncentrację sprzedaży Träullit ze Skandynawii na dalsze rynki europejskie i przyspieszy rozwój dzięki kompletnemu portfolio rozwiązań Ecophon oraz doświadczonym badaniom i rozwojowi – ​​powiedział Pierre-Emmanuel Thiard, dyrektor generalny Ecophon.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Saint-Gobain i Ecophon zwróciły się do nas. Nasza rodzina prowadzi Träullit od prawie 78 lat i postrzegamy tę ewolucję jako nowy start, integrację ze wspaniałą rodziną biznesową z doświadczeniem. W Ecophon będziemy mieli zarówno wiedzę, jak i możliwości, aby w pełni rozwinąć materiał z wełny drzewnej w kierunku standardów przyszłości – powiedział Erik Rääf, dyrektor zarządzający Träullit.

Nowa oferta wełny drzewnej będzie wprowadzana sukcesywnie w 2024 roku.

Ecophon opracowuje, produkuje i sprzedaje produkty akustyczne i systemy, które przyczyniają się do stworzenia dobrego środowiska do pracy, nauki, rekonwalescencji, a także rozrywki. Nasza obietnica „Dźwięk wpływa na ludzi” jest osią wszelkich naszych działań.
Firma posiada jednostki biznesowe w 20 krajach, przedstawicielstwa w 30 krajach na całym świecie, zatrudniając około 1100 pracowników.
Główna siedziba znajduje się w Hyllinge w Szwecji. Ecophon jest częścią globalnej grupy Saint-Gobain.

~kafal