Intensywne przygotowania w toku!

Intensywne przygotowania w toku!

Potężne maszyny do przewozu drewna, traki, rębaki i rozdrabniacze już wjeżdżają na teren Targów Kielce, by od piątku, 17 marca prezentować się zwiedzającym na 22. edycji targów gospodarki leśnej Las – Expo. Start o godzinie 10.

22. edycja Las – Expo zajmie dwa razy większy teren niż ubiegłoroczna edycja – wypełniając cały dedykowany tej wystawie obszar Targów Kielce! Zdecydowanie będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Ofertę zaprezentuje 35 przedsiębiorstw z pięciu krajów – Włoch, Wielkiej Brytanii, Litwy, Słowenii i Polski

W piątek, 17 marca od godziny 10 zwiedzający będą przyglądać się najnowocześniejszym maszynom i technologiom usprawniającym codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych. Zaprezentowane zostaną narzędzia, urządzenia do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, jak piły, rębaki, traki i rozdrabniacze. Wiele maszyn i urządzeń będzie można zobaczyć w pracy „na żywo”.

Możliwości pracy pokażą traki wyprodukowane przez przedsiębiorstwa Wirex, Wood – Mizer i Inter – Bis. Pierwsze z tych maszyn już stoją na terenie Targów Kielce. W akcji goście targów zobaczą też piły znanych marek – Husqvarna i Stihl. Fachowcy będą rzeźbić w drewnie.

Ekspozycję Las – Expo dopełnią potężne samochody do przeładunku drewna i maszyny szkółkarskie. Pojazdy oraz zabudowy specjalistyczne zaprezentują m.in. przedsiębiorstwa MHS i Scania.

Nie zabraknie środków ochrony lasu, systemów ochrony przeciwpożarowej oraz artykułów i technologii niezbędnych przy nowych nasadzeniach oraz propozycji dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą  miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne.

Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do ogrodów.

Nowości na Las – Expo

W bogatej ofercie wystawców targów przemysłu drzewnego wyróżnią się nowości. Słoweńskie przedsiębiorstwo Krpan zaprezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.  Z kolei Stihl pokaże serię małych pilarek łańcuchowych – modele MS 162, MS 172, MS 182 i MS 212. Dobrze sprawdzą się w przygotowywaniu drewna opałowego, pracach wokół domu czy ścince mniejszych drzew.

Targi Las – Expo są organizowane jednocześnie z wystawą techniki rolniczej Agrotech i trwają: 17.03 w godzinach: 10:00-16:00 oraz 18,19.03 w godzinach: 09:00-16.00. Bilety można nabyć w kasach Targów Kielce.

~kafal