Szeroka oferta dla leśnictwa i przemysłu drzewnego

Szeroka oferta dla leśnictwa i przemysłu drzewnego

Przestrzeń targów EKO-LAS w Mostkach w Nadleśnictwie Świebodzin to miejsce spotkań nie tylko specjalistów, ale także osób chcących spędzić ciekawie czas wśród natury i warkotu pracujących maszyn.

XVII edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 w Mostkach koło Świebodzina.

Eko-Las, organizowany na ponad 30 hektarach terenu leśnego, jest unikalnym wydarzeniem w Polsce dla branży leśnej. Różnią się od typowych targów, ponieważ odbywają się na otwartej przestrzeni, a nie w zamkniętych halach targowych. Jest to korzystne zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających.

Targi od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i profesjonalistów specjalizujących się w przemyśle drzewnym, leśnym oraz ochronie środowiska. Przez 3 dni trwania wydarzenia z pewnością nie zabraknie ciekawych miejsc i stoisk, na których będzie można zapoznać się ofertą maszyn leśnych, urządzeń dla leśnictwa, a także usług wspierających przemysł drzewny. Dla zwiedzających przygotowane zostaną w tym roku dwie olbrzymie strefy pokazów maszyn w pracy, obie po 10 000 m2. Do tego 23 ha powierzchni ekspozycyjnej, na której swoje produkty, maszyny i technologie przedstawiać będzie aż 150 wystawców, a całkowita droga zwiedzania wyniesie aż 3000 m. Mocnym punktem programu będzie prezentacja harwersterów i forwarderów topowych marek na polskim rynku. Wśród już zgłoszonych wystawców nie brakuje tych, którzy od lat wiodą prym zarówno na polskim jak i zagranicznym rynku, a ich technologie są jednymi z najlepszych w branży.

Targi Eko-Las są odpowiedzią na rosnącą potrzebę spotkania całej branży leśnej, która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie.

Powszechna informatyzacja, wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i technologii wpłynęło na podwyższenie standardu i efektywności pracy osób z branży – opowiada Łukasz Rachubiński, dyrektor targów EKO-LAS. Cieszy nas również rozwój polskich przedsiębiorstw, których oferta staje się konkurencyjna nie tylko w Polsce, ale i w Europie – dodaje.

Więcej informacji o Targach EKO-LAS znaleźć można na stronie www.ekolas.mtp.pl.

~kafal