Piękno i majestat przyrody w nowej kolekcji podłóg drewnianych

Piękno i majestat przyrody w nowej kolekcji podłóg drewnianych

Jawor-Parkiet, renomowany polski producent podłóg drewnianych poszerza swoją ofertę. Do znanych i cenionych przez architektów oraz inwestorów serii desek i parkietów na ogrzewanie podłogowe dołącza Forest Legend. Premierowa kolekcja stanowi ukłon w stronę dziedzictwa natury, a także zaproszenie do odkrycia jej różnorodności i autentycznego piękna. 

Korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia w produkcji podłóg drewnianych, łącząc tradycyjne rzemiosło, nowoczesne technologie oraz znajomość wnętrzarskich trendów Jawor-Parkiet opracował kolekcję Forest Legend. Najnowsza seria podłóg drewnianych stanowi wyraz szacunku wobec przyrody oraz docenienie majestatu starodrzewu. Jego charakteru ukształtowanego przez czas. Pierwotnej mocy, która pozwala trwać mimo przeciwności. To także odkrywanie jego historii, z myślą o tym, by to cenne dziedzictwo zachować dla przyszłych pokoleń.

Premierowa kolekcja Forest Legend oferuje pięć dekorów oraz trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna. Inspiracją dla każdego z nich były tajemnice przeszłości, znaki upływu czasu oraz ślady oddziaływania naturalnych zjawisk, które formują scenerię i ducha lasu. Podłogi z najnowszej kolekcji wyróżniają się ciekawą, starannie opracowaną paletą kolorów: od jasnej eterycznej barwy drewna, poprzez ciepły miodowy odcień aż po intensywny brąz. Dekory Wind, Dream, Mystery, Trace, Shadow to nie tylko oryginalne, ciekawe sposoby wykończenia powierzchni drewna, ale także intrygujące opowieści o tym, co skrywa i czym niezmiennie obdarza nas wiekowy las. Dekor Wind o subtelnym rysunku przywodzącym na myśl poruszane wiatrem korony drzew ma jasną barwę, lekką niczym podmuch powietrza. Dream o barwie pigmentowanego dębu jest ciepły i łagodny, o delikatnie rozświetlonym odcieniu. Z kolei niezwykle intrygujący i tajemniczy wygląd desek Mystery, to zasługa różnorodnego rysunku oraz ciemnego głębokiego koloru. Trace jest dekorem o ciekawej brązowej barwie z widocznymi przetarciami oraz bogatym rysunku. Natomiast ciepły, miodowy Shadow oddaje aurę i koloryt gęstego lasu rozświetlonego promieniami słońca.

W kolekcji Forest Legend naturalne cechy drewnianej podłogi podkreślają także dodatkowe procesy uszlachetniające, jak szczotkowanie, olejowoskowanie i czterostronne fazowanie. Najnowsza seria standardowo dostępna jest w dwóch wymiarach desek układanych na mijankę lub jodełkę klasyczną.

Więcej na: https://jawor-parkiet.pl/podlogi-drewniane/forest-legend/

~materiały prasowe