Projekt Salvamac Group składać się będzie z trzech działów: Cross-cutting, Air&Painting oraz najnowszy Salvamac Selection.
Został oficjalnie uruchomiony nowy projekt – Salvamac Group, który odpowiada na bieżące i przyszłe potrzeby producentów w branży meblarskiej i drzewnej, wynikające ze zmieniających się realiów rynkowych, a także rozwijających się nowoczesnych technologii obróbki drewna.
Firma Salvamac rozwija się wkierunku stworzenia grupy opartej na czterech jednostkach produkcyjnych, zlokalizowanych w trzech różnych krajach – we Włoszech, w Polsce i w Turcji. Projekt ten będzie syntezą trzech działów:Cross-cutting specjalizujący się w cięciu i optymalizacji cięcia drewna, Air&Painting, w którym punktem odniesienia są systemy odpylania, filtracji powietrza, lakierowanie drewna oraz najnowszy – Salvamac Selection.
Cięcie z 3 S
Hasłem przewodnim oferty Salvamac w zakresie optymalizacji cięcia było 3 S, czyli: SOLID (solidnie), SIMPLE (łatwo), SAFE (bezpiecznie). W myśl tej idei firma oferuje automatyczne, optymalizujące linie do cięcia drewna, a także półautomatyczne pilarki wyposażone w urządzenia czyniące z nich prawdziwe centra tnące.
Flagową maszyną w tym katalogu jest optymalizerka z popychaczem Salvapush 2000. Wyposażona jest w nową wersję oprogramowania, które pozwala zarządzać nią w prosty i kompletny sposób, niczym smartfonem, z grafiką ze strony internetowej i wszystkimi wygodnymi ustawieniami danych na dużym ekranie dotykowym, z cyfrową komunikacją między wszystkimi komponentami elektronicznymi.
Ponadto innowacje w imporcie danych za pomocą kodów kreskowych i systemów zarządzania „just in time” (począwszy od zamówienia klienta do gotowego produktu) sprawiają, że jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, dotyczące procesów produkcyjnych, nawet jeżeli chodzi o pojedyncze partie. W rzeczywistości bardzo elastyczne rozwiązania techniczne umożliwiają na wszystkich etapach komunikację z istniejącym oprogramowaniem firmowym, realizując w ten sposób podstawowe zasady Przemysłu 4.0.
Nowe rozwiązania mechaniczne są ponadto obecne zarówno w zespole cięcia, jak i w popychaczu. Zastosowanie ich, szczególnie w sektorach produkcji sof i palet, w pełni potwierdzają najnowsze osiągnięcia.
Gamę maszyn do cięcia dopełniają pilarki poprzeczne z serii Classic, charakteryzujące się filozofią firmy Salvamac – 3S.
Solidne, ponieważ są zaprojektowane i wykonane z myślą o pracy nawet w trudnych warunkach i przy zastosowaniu ciężkiego drewna. Konstrukcja jest wykonana z bardzo odpornej, twardej lakierowanej stali. Bezpieczne – dzięki zastosowaniu dwuręcznego sterowania w ergonomicznej pozycji oraz dzięki ochronnej osłonie piły, co zapewnia absolutnie bezpieczną pracę. Łatwość w użyciu została dodatkowo zwiększona dzięki nowemu, cieszącemu się już dużym sukcesem, urządzeniu Salvastop 100, numerycznie sterowanemu systemowi zatrzymywania i pozycjonowania materiału do cięcia. To skuteczne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić koszty pracy, zredukować odpady oraz mierzyć ludzkie błędy i zapomnieć raz na zawsze o stosowaniu taśmy mierniczej.
– Ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem dedykowanego oprogramowania, bardzo łatwego w użyciu dzięki prostej do opanowania i przejrzystej grafice, które jest ponadto kompletne, wydajne i elastyczne – mówi Ziemowit Dołkowski, współzałożyciel firmy Salvamac. – Posiada 5 różnych sekcji i 2 różne tryby pracy „STOP” lub „PUSH”. Jest obsługiwane z 7-calowego ekranu dotykowego s-PAD, umieszczonego w doskonałej do odczytu i programowania pozycji, a do tego z dołączonym i zainstalowanym oprogramowaniem do zdalnego za pośrednictwem Internetu serwisu.
Salvastop można zainstalować w modelach „Classic 40”, „Classic 50” i „Classic 60”, zasadniczo przekształcając modele „poziomu podstawowego” w prawdziwe półautomatyczne centra tnące, jeszcze lepsze dzięki możliwości łączenia ich z zarządzającym oprogramowaniem pracującym już w firmie.
Odpylanie i lakierowanie – jakość i bezpieczeństwo
Salvamac zdobywa również pozycję na wielu rynkach, oferując szeroki wachlarz produktów w sekcji Air&Painting, począwszy od kabin lakierniczych, wyposażonych w innowacyjne płyty typu „sandwich”, zapewniające większą wytrzymałość, poprzez urządzenia, które znacznie zmniejszają ich zużycie, a kończąc na stołach szlifierskich z odciągiem.
Oprócz działu „Painting” („Lakierowanie”), który obejmuje rozwiązania dla firm o różnej wielkości i potrzebach, Salvamac ma do zaoferowania również mobilne odpylacze, filtry workowe lub na wkłady filtrujące, a także kompletne instalacje dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ta ostatnia jest misją działu „Air” („Odpylanie”), wykorzystując ogromny potencjał Internetu, ale również z tradycyjnym systemem sprzedaży i wsparcia.
Najnowsze projekty i produkty potwierdzają sukces firmy Salvamac także w sektorze systemów odpylania, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych technologicznie mobilnych odpylaczy z serii „SuperDep”.
Zaprojektowane i wyprodukowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, są zbudowane z uniwersalnych zespołów filtrujących, które zajmują mało miejsca, są odpowiednie do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego, niezwykle funkcjonalne w odciąganiu pyłu i wiórów drzewnych. Wentylator, w istocie, jest ustawiony w taki sposób, aby uzyskać ujemne ciśnienie, które zapobiega wydostawaniu się pyłu w przypadku wycieku. Automatyczny system czyszczenia sprężonym powietrzem sprawdza się idealnie w sektorze przemysłu drzewnego. Wszystkie modele osiągają resztkową zawartość pyłu poniżej 0,1 mg/m3 i są zgodne na poziomie resztkowym pyłu H3.
Nowy dział Salvamac Selection
Nowe pomysły i ciągły rozwój doprowadziły firmę Salvamac do powstania trzeciego działu – Salvamac Selection, opartego na różnorodnych produktach powstałych na bazie tej samej kultury i filozofii, które cechują dotychczasową ofertę.
Christian Salvador, założyciel firmy Salvamac, analizując skutki radykalnych zmian, będących konsekwencją pandemii COVID-19, które mogą pojawić się także w sektorze maszyn i urządzeń do obróbki drewna, przewiduje, że obecnie dostęp do Internetu będzie rósł wykładniczo, co może faworyzować mniejsze, ale bardziej dynamiczne działalności.
– Nasz projekt to prawdziwa rewolucja w podejściu do rynku – mówi Christian Salvador. – Sieć Salvamac Group pozwoli nam wprowadzać co miesiąc nowe produkty dla przemysłu obróbki drewna litego, wysokiej jakości maszyny, i to w cenie, która pozwoli większej liczbie firm wybrać optymalną ścieżkę technologiczną. Nasza strategia jest jasna: zoptymalizować proces i wykorzystać każdą możliwą przewagę w celu produkcji maszyn o najwyższej jakości i przystępnych dla klienta cenach. Salvamac oferuje maszyny, które są proste w obsłudze i za pomocą których łatwiej obniżyć koszty i zwiększyć zyski. Naszym celem jest uzupełnienie oferty o sieć, która da brakującą wartość dodaną naszym klientom i całemu przemysłowi drzewnemu.
– Chcemy nie tylko potwierdzić nasze wybory, pokazać maszyny, przekazać pomysły naszym partnerom, tak jak to robiliśmy w przeszłości i jak to będziemy robić w przyszłości, ale także uruchomić nasz nowy projekt Salvamac Group – mówi Ziemowit Dołkowski. – Projekt ten ma swoje korzenie w naszej tradycji, pasji i zaufaniu, że za wszystkim stoją ludzie i relacje międzyludzkie. Nasz przychód w ubiegłym roku wzrósł ponad 50 proc. i był to sukces, którego szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się. Dotyczył nie tylko tradycyjnych już produktów, ale całej naszej oferty, doprowadził nas w konsekwencji do stworzenia czegoś większego – mianowicie Salvamac Group.
~artykuł promocyjny