Fabryka mebli na żywo!

Fabryka mebli na żywo!

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do regionalnego wydarzenia branży drzewno-meblarskiej DREMASILESIA 2024. Na zwiedzających czekają strefy tematyczne, pokazy i spotkania z twórcami. Nie zabraknie przedstawicieli najważniejszych mediów branżowych oraz kluczowych producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

W dniach 19-21 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się pierwsze z trzech kluczowych wydarzeń z cyklu DREMA TOUR: Dremasilesia. Największe branżowe targi skupiają liderów rynku z kompleksową ofertą, dopasowaną do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw z branży obróbki drewna. Ekspozycja obejmuje maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna, stworzone zarówno dla małych zakładów rzemieślniczych, jak i dużych fabryk mebli. Jako jedno z trzech wydarzeń organizowanych w cyklu trasy DREMA TOUR, jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia zautomatyzowanej fabryki na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Każde wydarzenie składa się z modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw. Wydarzenie będzie odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie przemysłu drzewnego i meblarskiego:

– Trwający kryzys gospodarczy, wysokie koszty zatrudnienia oraz braki w wykwalifikowanej kadrze miały wpływ na aktualny spadek popytu produktów branży drzewno-meblarskiej, co przełożyło się także na sytuację rynkową producentów – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów Drema i Dremasilesia. – Wynika to z danych wskazujących na przyspieszający spadek nowych zamówień, wielkości produkcji, aktywności konsumenckiej czy widocznych zaległości w realizacji usług. Odpowiedzią na trudne warunki jest inwestowanie w automatyzację produkcji – dodaje.

W ramach AKADEMII DREMA TOUR odbędą się prelekcje, warsztaty i debaty ze specjalistami. Zaproszeni eksperci poruszą tematy związane z zapobieganiem negatywnych skutków kryzysu, m.in. poprzez robotyzację oraz automatyzację zakładów produkcyjnych, czy promocję polskich firm na arenie międzynarodowej. Ważnym zagadnieniem będzie także zrównoważony rozwój, którego idea przyświeca wydarzeniom objętym certyfikatem New European Bauhaus. Zapotrzebowanie na zrównoważone i ekologiczne produkty można zaobserwować w oczekiwaniach klientów.

W strefie POKAZOWEJ uczestnicy targów będą mogli obserwować pracę maszyn i narzędzi do obróbki drewna w praktyce. Wydzielona przestrzeń pozwoli wystawcom zademonstrować najnowsze rozwiązania technologiczne, odpowiadające na potrzeby rynku oraz bieżące trendy. Wyroby, które zostaną stworzone w trakcie trzech dni wydarzenia, zostaną przekazane na szczytny cel.

Targi Dremasilesia to odpowiednie miejsce do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych dla branży drzewnej i meblarskiej. Zaprezentowana będzie również bogata oferta specjalistycznych narzędzi.  

Produkcja mebli na żywo

Kwietniowe spotkanie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia w pełni zautomatyzowanej fabryki mebli na żywo. Podczas pracy maszyn zostanie zademonstrowany pełen proces technologiczny produkcji mebli – od rozkroju płyty do kompletnego mebla. Stanowisko o łącznej powierzchni 400 m2 będzie można zobaczyć od każdej strony.

W części pokazowej na profesjonalistów i pasjonatów branży drzewno-meblarskiej czeka prawdziwy show z udziałem najnowszych technologii, w duchu Industry 4.0 od firmy LAZZONI GROUP. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć działającą na żywo fabrykę, poświęconą krótkim seriom. Zautomatyzowany proces produkcji poszczególnych elementów – od rozkroju, przez oklejanie i wiercenie, aż do pakowania i odbierania paczek, z implementacją robotów do poszczególnych procesów i digitalizacją zarządzania tymi procesami.  

Strefa Narzędzioholicy.pl

Z kolei w warsztacie Narzędzioholików odbędzie się widowiskowy pokaz produkcji autorskich mebli z udziałem popularnych twórców internetowych i praktyków: Jacka Boboryckiego – pomysłodawcy kanału „Milion pomysłów na minutę”, mechanika Emila Małeki, Mateusza Wudeckiego – znanego z kanału „Wudziu na warsztacie”, Patryka Jańta znanego z kanału „Loft for home”.

Specjaliści wykonają meble według autorskiego projektu przy użyciu elektronarzędzi marki Virutex, oferowanych przez firmę ITA TOOLS. W strefie Narzędzioholików będzie można także spotkać się z przedstawicielami firm CRAFTDREW oraz PREBENA.

Strefa parkietów Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich  

Strefa parkietów to przestrzeń ekspozycyjna promująca wyjątkowy design i oryginalne wzornictwo polskich producentów. To także okazja do zapoznania się z technologią wykonania czy sposobem impregnacji parkietu.

Podczas wydarzenia przedstawiciele Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy przeprowadzą warsztaty kładzenia drewnianego parkietu. W pokazach zostanie zademonstrowany cały proces – od gruntowania podłoża, układania elementów parkietu i ich szlifowania, po wykończenie listwami i zabezpieczenie impregnatem. Zwiedzający będą mogli na żywo zobaczyć, jak wiedza specjalistyczna naszych partnerów zostanie wykorzystana w praktyce. 

Akademia Dremy w strefie konferencyjnej

Podczas kwietniowego spotkania branży drzewno-meblarskiej nasi zwiedzający będą mieli okazję do wzięcia udziału w specjalistycznych panelach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dla przedstawicieli sektorów:  

  • Nowoczesne technologie produkcji mebli
  • Narzędzia stosowane w produkcji mebli
  • Ablacja laserowa jako nowoczesna technologia ostrzenia narzędzi
  • Systemy bezpieczeństwa maszyn wspomagające procesy BHP w przemyśle drzewnym i meblarskim
  • Finansowanie inwestycji w przemyśle drzewnym i meblarskim.

Targi są skutecznym narzędziem w promocji firm w czasie kryzysu.

Spotkania z liderami rynku

W czasie targów będzie można zobaczyć rozwiązania technologiczne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, a także małych zakładów obróbki drewna. Wśród największych przedstawicieli sektora są:

Firma Felder Group, czyli jedno z wiodących na świecie przedsiębiorstw zajmujących się budową maszyn oraz rozwijaniem technologii w zakresie obróbki drewna i kompozytów. W zakładzie Hall w Tyrolu ponad 800 pracowników każdego dnia pracuje nad inteligentnymi rozwiązaniami dla stolarzy na całym świecie. Paleta produktów firmy Felder Group obejmuje ponad 180 maszyn – począwszy od kombinowanych, standardowych obrabiarek do drewna, po wysokiej klasy, 5-osiowe centra obróbcze CNC, jak również inteligentne oprogramowania i w pełni zautomatyzowane rozwiązania z zakresu robotyki.

ITA TOOLS to producent profesjonalnych narzędzi skrawających. Jako partner biznesowy tysięcy firm z całego świata, dostarcza szereg rozwiązań, które pomagają przedsiębiorcom usprawniać procesy produkcyjne. Podczas wydarzenia udowodni, jak dzięki profesjonalnym narzędziom skrawającym i innowacyjnym rozwiązaniom można zoptymalizować i obniżyć koszty produkcji. W swojej ofercie firma posiada: piły tarczowe, narzędzia trzpieniowe, narzędzia nasadowe, wiertła, systemy mocowania, frezy spiralne oraz noże.

LAZZZONI jako polski producent i dystrybutor wiertarek przemysłowych stworzonych dla branży meblarskiej, jest twórcą fabryki demonstracyjnej, która pojawi się na wydarzeniu Dremasilesia 2024 w Katowicach. Firma specjalizuje się w zakresie wiertarek przelotowych, wiertarek CNC, a także automatyzacji procesu wiercenia. Oprócz szerokiego wachlarza maszyn w standardowej konfiguracji, produkuje również maszyny customowe oraz głowice wiertarskie, bazując na rysunkach elementów otrzymanych od klienta.

Produkty i usługi firmy NESTRO® służą do polepszenia warunków w zakładach pracy i jakości życia pracowników, dzięki redukcji szkodliwych substancji w powietrzu. Bardziej wydajne wykorzystanie surowców, np. przy obróbce drewna (brykietowanie, peletowanie) oraz oszczędność energii zwiększa rentowność przedsiębiorstw partnerów firmy. Dalekosiężny sukces marki opiera się na nieustannej obserwacji rynku i ciągłym wdrażaniu innowacji. Produkty i usługi NESTRO® już teraz wyprzedzają swój czas. Od wielu lat firma zajmuje się tą problematyką, a rozwiązania, które w tym zakresie proponuje, są zawsze nowoczesne i pozwalają zaoszczędzić energię, jak również zawsze pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. Urządzenia filtracyjne od lat wykazywały znaczne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

REMA SA jest jednym z największych w Polsce producentów obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych oraz największym krajowym producentem pilarek formatowych. Wszystkie wytwarzane przez firmę obrabiarki zostały zaprojektowane w autorskim biurze projektowym, gdzie konstruktorzy i technolodzy nieustannie pracują nad tworzeniem produktów precyzyjnych, trwałych, ergonomicznych i bezpiecznych. Odpowiednie zaplecze osobowe i techniczne marki gwarantuje wysoki poziom obsługi posprzedażowej: szybką dostępność części zamiennych i serwisu, możliwość wykonania napraw pogwarancyjnych, remontów kapitalnych oraz innych niezbędnych usług przemysłowych. Produkty REMA SA spełniają normy bezpieczeństwa, zarówno krajowe, jak i surowe standardy bezpieczeństwa pracy, określone w dyrektywach Unii Europejskiej w zakresie obrabiarek do drewna. W wydarzeniu wezmą udział również członkowie Stowarzyszenia DROMA i Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.  

Zdobądź bilet wstępu

Organizator zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich profesjonalistów i miłośników branży drzewno-meblarskiej. Aby otrzymać imienny dokument upoważniający do udziału w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie tobilet.pl

Więcej informacji na stronie www.dremasilesia.pl oraz w wydarzeniach na Facebooku Targów Drema i Narzędzioholicy.pl 

~artykuł promocyjny