Las – Expo 2024 w Kielcach z imponującą prezentacją i pokazami pracy na żywo

Las – Expo 2024 w Kielcach z imponującą prezentacją i pokazami pracy na żywo

W piątek, 8 marca, w Targach Kielce rozpoczną się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Na przestrzeni wystawy zaprezentowane zostaną samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy oraz urządzenia służące do ścinania i przycinania drzew. Nie zabraknie również pokazów pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek. Już teraz dostępne są bilety, co pozwoli uniknąć kolejek do kas w czasie trwania wydarzenia.

– Ofertę zaprezentują firmy z Polski i zagranicy, między innymi z Włoch i Słowenii. Przedsiębiorstwa szykują najnowsze pojazdy, maszyny i urządzenia. Producenci i dystrybutorzy specjalistycznych samochodów do transportu drewna z pełnym osprzętem do załadunku i rozładunku, m.in. Januszki, Dawidy i MHS, zamierzają też pokazać więcej pojazdów – relacjonuje Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce.

Zobaczymy narzędzia, urządzenia do pozyskiwania i obróbki drewna, jak piły, rębaki, łuparki, piło-łuparki, traki, rozdrabniacze i pilarki taśmowe. Będą maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi, przycinarki do drzew. Wózki widłowe i ładowarki teleskopowe pokaże Toolmex Truck, wciągarki zaprezentuje Krpan. Energreen pojawi się z maszynami do pielęgnacji zieleni i utrzymania terenów leśnych – także zdalnie sterowanymi. Leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze pokaże Tehnos. Stoiska zajmą też firmy, które pierwszy raz pojawią się na targach. Wśród nich jest Skoger, producent specjalistycznych ciągników i maszyn leśnych.

Traki i pilarki w akcji na Las-Expo w Kielcach

Nieodłącznym elementem wydarzenia dla przemysłu drzewnego w Targach Kielce są pokazy pracy na żywo. Pozwalają sprawdzić możliwości maszyn tartacznych co ma wpływ na decyzję o wyborze modelu przy zakupie. Goście Las – Expo ponownie zobaczą prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood – Mizer. Precyzja cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie na wielu zwiedzających. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex. 

Goście targów zobaczą też najnowsze pilarki, kosiarki, roboty koszące, kosy mechaniczne i ogromny wybór narzędzi do prac leśnych i ogrodowych. Zaprezentują je cenione przedsiębiorstwa – m.in. Makita, Husqvarna, Stihl. Fachowcy będą także rzeźbić w drewnie – te widowiskowe pokazy zawsze cieszą się zainteresowaniem zwiedzających.

Na wystawie nie zabraknie stoisk ze środkami ochrony lasu, systemami ochrony przeciwpożarowej oraz artykułami i technologiami niezbędnymi przy nowych nasadzeniach. Będą propozycje dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne. Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do przydomowych ogrodów.

Lasy Państwowe z prezentacją w Targach Kielce  

Las – Expo od 23 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rokrocznie ich znaczenie doceniają Lasy Państwowe,  Dyrektor Generalny Witold Kos objął targi patronatem honorowym. – Instytucja będzie z nami także podczas najbliższej edycji. Na swoim stoisku zaprezentuje nowoczesny pojazd leśny, zaś specjaliści będą mówić m.in. o zrównoważonej gospodarce leśnej – zapowiada menedżer targów Agnieszka Dąbrowska. 

Udział instytucji w wydarzeniu jest szczególnie zaznaczany podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Uroczysty sygnał ponownie zabrzmi na otwarciu wystawy Las – Expo.

Bilety na Las-Expo w Kielcach już do kupienia

Targom towarzyszy wystawa techniki rolniczej Agrotech. Wystawy są bardzo licznie odwiedzane przez gości z całej Polski. Edycje 2023 zwiedziło około 70 tysięcy osób. – By usprawnić wejście na wydarzenie już teraz uruchomiliśmy sprzedaż biletów online na stronie targikielce.pl/las-expo. Osoby, które przyjdą z wydrukowanym biletem będą mogły wejść przez bramy dedykowane dla tego rodzaju biletu, czyli przez bramę numer 3, a w sobotę i niedzielę przez wejście numer 1. Obydwa mieszczą się od strony ulicy Zakładowej. Z wydrukowanym biletem online omijamy kolejkę do kas – mówi Agnieszka Dąbrowska.   

Ceny biletów wstępu:

  • normalny: 15 zł
  • ulgowy: 10 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób – opiekun bezpłatnie)  

Do 7 marca można kupić bilet na stronie: www.targikielce.pl/las-expo.

Tradycyjny bilet będzie można zakupić w kasach na targach.

Kasy:

Terminal Wschodni – ul. Zakładowa

Terminal Zachodni – ul. Wystawowa

Brama nr 4 – ul. Batalionów Chłopskich

Brama nr 6 – ul. Kongresowa

Z zaproszeniami i biletami online:

Brama nr 3 – ul. Zakładowa

Tylko w sobotę i niedzielę: Wejście nr 1 od ul. Zakładowej

Wszystkie wejścia przy kasach

Godziny otwarcia targów:

8.03.2024 (piątek): godz. 10.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do godz. 16.00)

9.03.2024 (sobota): godz. 09.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do godz.16.00) 

10.03.2024 (niedziela): godz. 09.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do godz. 16.00)

Dojazd:

Adres: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, 25 – 672 Kielce

GPS: 50° 53′ 56,47” N / 20° 35′ 20,57” E   

Wejścia na teren Targów Kielce

XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO trwają od 8 do 10 marca 2024 w Targach Kielce. Bilety na www.targikielce.pl/las-expo   

~kafal