Nowa siedziba regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie

Nowa siedziba regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie przeniosła się do nowej, energooszczędnej siedziby, zbudowanej w technologii prefabrykowanej. Budynek, autorstwa gdańskiej firmy Ekoinbud, wyróżnia się modułową konstrukcją drewnianą, zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań oraz integracją z otaczającym terenem.

W zaledwie trzy miesiące powstała nowa siedziba Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, imponujący przykład nowoczesnej architektury i zrównoważonego budownictwa. Projekt i wykonanie modułowej konstrukcji drewnianej są autorstwem gdańskiej firmy Ekoinbud, której innowacyjne podejście do budownictwa przyniosło efektowne rezultaty.

Belki konstrukcyjne z litego drewna BSH, wkomponowane w elewację, nie tylko nadają budynkowi silny rytm wertykalny, ale również stanowią integralną część estetyki obiektu. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 3,191 m2 został zaprojektowany w technologii mieszanej, łączącej elementy żelbetu, drewna i modułów prefabrykowanych.

– Projektowanie nowoczesnych budynków biurowych to nasza specjalność, a praca nad siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych była dla nas wyjątkowym wyzwaniem – mówi Bogumiła Kasprzyk, project manager Ekoinbud.

Oprócz funkcjonalności i efektownego designu, firma Ekoinbud zwróciła uwagę na zrównoważone aspekty budynku. Energooszczędność jest osiągnięta dzięki zastosowaniu systemu odnawialnych źródeł energii, obejmującego pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Całość została dostosowana do otoczenia, a zieleń otaczająca budynek nie tylko spełnia rolę kompozycyjną, ale również wpisuje się w kontekst ekologiczny.

-Troska o środowisko była dla nas priorytetem. Zastosowanie energooszczędnych technologii oraz integracja z otoczeniem to kluczowe elementy, które sprawiają, że nasz obiekt jest nie tylko nowoczesny, ale także zrównoważony – dodaje Tomasz Balcerowski, prezes zarządu Ekoinbud.

Nowa siedziba Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych to nie tylko efektowny symbol postępu architektonicznego, ale także dowód na to, że nowoczesne budownictwo może i powinno łączyć funkcjonalność z poszanowaniem dla środowiska.

~kafal