Wzrostowy rynek dla Grupy Egger

Wzrostowy rynek dla Grupy Egger

Grupa EGGER, konsekwentnie realizując swój zrównoważony rozwój międzynarodowy, wkracza na rynek azjatycki poprzez nabycie udziałów w firmie Thai Panel Plus. Transakcja, zgodna z strategicznym programem rozwoju przedsiębiorstwa, została finalizowana na początku 2024 roku, z zachowaniem poufności co do szczegółów finansowych.

Thomas Leissing, Dyrektor Finansowy Grupy EGGER oraz Rzecznik Zarządu Grupy, podkreśla, że Azja odgrywa kluczową rolę w strategicznych planach firmy. Decyzja inwestycyjna została poparta długoletnimi rozważaniami na temat poszerzenia obecności w regionie. Wybór Thai Panel Plus jako partnera okazał się trafny, uwzględniając nowoczesną infrastrukturę produkcyjną oraz zróżnicowane portfolio produktów, idealnie dopasowane do lokalnych potrzeb. Leissing wyraża przekonanie, że strategiczne partnerstwo otworzy nowe możliwości rozwoju dla obu stron.

Thai Panel Plus, jako wiodący tajlandzki producent materiałów drewnopochodnych, znajduje się w doskonałej pozycji, aby wykorzystać synergiczne efekty tego współdziałania. Przy głównym zakładzie produkcyjnym w Hat Yai, firma obsługuje głównie rynki Tajlandii, Malezji i Wietnamu, koncentrując się na sektorze meblarskim i handlu specjalistycznym.

Dołączenie Thai Panel Plus do Grupy EGGER otwiera nowe perspektywy rozwoju, zwiększa dostępność na rynku oraz umożliwia dotarcie do szerszego grona klientów. Zarówno Grupa EGGER, jak i Thai Panel Plus, podzielają wspólne wartości związane z wysoką jakością, odpowiedzialnością produkcyjną oraz innowacyjnością, co stanowi solidną podstawę dla przyszłego wzrostu i sukcesu.

~kafal