Niezbędne inwestowanie w maszyny i narzędzia oraz produkty ułatwiające wykonywanie prac budowlanych.
Dzisiaj problemem krajowego budownictwa nie jest brak zamówień, tylko brak rąk do pracy w rozpoczętych inwestycjach i planowanych do uruchomienia. Firmy ratują się zatrudnianiem obcokrajowców zza wschodniej granicy, a nawet z dalekich krajów azjatyckich. Inną drogą, chyba niezbędną i konieczną, z dobrymi perspektywami, jest inwestowanie w maszyny i narzędzia oraz produkty ułatwiające wykonywanie prac budowlanych. Na pewno ich nie zabraknie podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, których najbliższa edycja zaplanowana jest na okres 12-15 lutego 2019 r.
Zapowiada się rekordowa edycja
27 września minął pierwszy termin zgłoszeń na te jedne z najważniejszych targów branży budowlanej w Europie. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, zainteresowanie udziałem w targach Budma jest bardzo wysokie, a znaczna część dostępnej powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowana.
– W Poznaniu możemy spodziewać się imponującej liczby wystawców, a także targowych premier rynkowych – zapowiada Dariusz Muślewski, dyrektor targów Budma. – Zainteresowanie udziałem w targach budowlanych pozytywnie nas zaskoczyło! Na pewno ma na to wpływ utrzymująca się bardzo dobra koniunktura w budownictwie. Ilość prowadzonych inwestycji determinuje potrzebę korzystania z nowoczesnych produktów i technik. Te wpływają bowiem na szybkość realizacji inwestycji, a także spełniają wciąż rosnące wymogi klientów.
Targi Budma stanowią doskonałą platformę do kompleksowego zaprezentowania swojej oferty, przedstawienia zalet proponowanych rozwiązań systemowych i technologicznych szerokiemu gronu profesjonalistów z Polski, a także z zagranicy.
Organizatorzy poznańskich targów wracają po latach do koncepcji promowania budownictwa drewnianego. Planowana jest duża ekspozycja i program dedykowany budownictwu drewnianemu, m.in. gotowym domom drewnianym. Nie zabraknie nowych propozycji produktowych, technologicznych czy usługowych, związanych z budownictwem drewnianym. Wystawcy już dzisiaj zapowiadają znaczną ilość targowych premier rynkowych.
Zawody parkieciarzy
Sporą powierzchnię targów zajmie ponownie strefa Otwartych Mistrzostw Europy Parkieciarzy, organizowanych przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Oprócz zmagań zawodników będzie można również zobaczyć i samemu wypróbować prezentowane produkty wielu uznanych na rynku firm, z imponująco zapowiadającej się ekspozycji podłóg i parkietów. Udziałem w targach mocno zainteresowani są przedstawiciele sieci handlowych, wykonawców oraz architektów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Do tej pory przyjazd potwierdzili reprezentanci takich krajów, jak: Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Czechy, Gruzja, Irlandia, Kazachstan, Litwa, Mongolia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy czy również Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Branżowe salony
Tradycyjnie na Budmie znajdzie się cały obszar branży budowlanej, prezentując ofertę wystawców w przygotowanych dla nich salonach. Podczas targów zostaną wyodrębnione: Salon Stolarki Budowlanej – okna, drzwi, bramy, ogrodzenia; Salon Podłóg i Wykończenia Wnętrz – schody, podłogi, systemy wykończeniowe; Salon Dachów i Konstrukcji Budowlanych – pokrycia i akcesoria dachowe, systemy izolacji i odwodnienia, osprzęt dekarski, wyroby metalowe i elementy mocujące; Salon Maszyn, Narzędzi i Wyposażenia Placów Budowy – maszyny budowlane, narzędzia i sprzęt pomocniczy oraz Salon Ścian, Stropów i Posadzek – prace gruntowe, elementy ścienne, systemy kominowe, elewacje, systemy dociepleń i termomodernizacji, stropy, posadzki. Targom Budma 2019 towarzyszyć będą tym razem targi WINDOOR-TECH, które zaprezentują szeroką gamę maszyn, urządzeń, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad. Na to jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej 2019 r. będzie warto wybrać się 12-15 lutego 2019 r.